777 952 567
Menu ico

Výškové mytí oken

Potřebujete opravdové profesionály s bohatými zkušenostmi z oblasti výškového mytí oken? Pokud hledáte šikovné specialisty, kteří dokáží zajistit mytí oken ve výškách u jakýchkoliv typů budov, pak se na nás obraťte. Rádi pro vás provedeme veškeré práce ve výškách – rychle a kvalitně! Přestože se orientujeme především na výškové mytí oken v Brně a jeho širokém okolí, provádíme bez problému realizace v rámci celé ČR. Naše reference jsou toho důkazem. Ať už si žádáte výškové mytí oken od firmy z Brna, nebo požadujete mytí oken ve výškách v jakékoliv jiné lokalitě, jsme připraveni vám nabídnout vysoký standard našich služeb a především dlouholeté zkušenosti v daném oboru.

  • Pravidelné výškové mytí oken Brno.
  • Jednorázové výškové mytí oken Brno.

Mytí oken ve výškách zahrnuje především očištění velkých skleněných ploch nebo mytí skleněných plášťů výškových budov s pomocí horolezecké techniky. V rámci běžného úklidu zajišťujeme také mytí fasád i mytí běžně dostupných oken. U výškového mytí oken se většinou jedná o čištění oken a rámů zvenčí, ale čistíme a myjeme i vnitřní plochy oken a nejrůznějších konstrukcí se skleněnou výplní.

Vsaďte na naše zkušenosti! Ročně provedeme mytí skleněných výplní a oken ve výškách s celkovou plochou přesahující 100 000m2. Mezi naše referenční realizace, kterým poskytujeme služby výškového mytí oken, patří řada firemních výškových budov, panelových domů, hotelů, vysokých škol a jiných administrativních objektů v Praze, Hradci Králové, Olomouci, Mladé Boleslavi, Ostravě nebo v Brně. Prohlédněte si naše referenční fotografie, na nichž uvidíte různé typy a rozsahy budov, u kterých provádíme mytí oken ve výškách. 


 

Výškové mytí oken Brno

Vlastníte či provozujete výškovou budovu v Brně či Jihomoravském kraji a hledáte zkušenou firmu pro pravidelnou realizaci výškového mytí oken, žaluzií, skleněného pláště budov nebo fasády? Pokud potřebujete provést výškové mytí oken v Brně a okolí, pak jsme vám okamžitě k dispozici. Díky tomu, že naše společnost má sídlo v Brně, dokážeme zrealizovat výškové práce Brno bez zbytečného čekání. Stačí si jen domluvit vhodný termín.

Ceny za mytí oken ve výškách

U velkých budov a skleněných nepřerušovaných ploch se dá stanovit cena výškového mytí oken za 1m2. Ta se nejčastěji pohybuje mezi 15 - 25 Kč/m2. Záleží samozřejmě na množství a typu oken, síle znečištění, dostupnosti ze střechy, ale také na vzhledu a atraktivitě budovy. U těžko dostupných míst a oken je posouzení individuální.

Výškové práce – ceník.

Provádíme taktéž:

  • Vysokotlaké čištění fasád (primárně Brno a okolí) v ČR, SR.
  • Výškové opravy oken (primárně Brno a okolí) v ČR, SR.
  • Lepení siluet dravců na skleněné výplně.
  • Výškové čištění žaluzií (primárně Brno a okolí) v ČR, SR.
  • Výškové mytí skleněného pláště budov (primárně Brno a okolí) v ČR, SR.

Doplňkové služby výškového mytí oken

Často provádíme mytí oken ve výškách společně v kombinaci s vysokotlakým čištěním fasády. Na základě předchozí dohody zařídíme při, nebo po provedení mytí oken, jejich drobné opravy - obnova těsnění oken, oprava klempířských prvků, zasklení, nátěry apod.

K výškovému mytí oken a skleněných ploch dále nabízíme nalepení siluet dravců k zamezení náletů zpěvného ptactva do skleněných ploch. Je to dobrá prevence jejich zranění, kterou jsme si v praxi již na mnoha místech potvrdili. Na jedné větší prosklené budově se díky polepu zachrání řádově stovky ptačích životů ročně.
 

Vysokotlaké čištění venkovních žaluzií s ručním dočišťováním

  

Výškové mytí skleněného pláště budovy a oken

  

Druhy výškového mytí oken

Jednoduché mytí oken ve výškách

Jedná se o nejčastější způsob výškového mytí oken - pro drtivou většinu případů je postačující. Čistící roztok se nanáší rozmývákem s padem, houbou či hadrem. Okna zvlhčí a mechanicky uvolní nános špíny a prachu. Dokonalé vyčištění a lesku je dosaženo setřením pomocí stěrky.

Dvojité mytí oken ve výškách

Používá se u mytí velmi znečištěných oken s velkým nánosem špíny a prachu, která se delší dobu neumývala. Specifické jsou případy, kdy je nejdříve potřeba pomocí žiletky či ředidla ze skla odstranit zaschlou maltu nebo silikon.

Vysokotlaké mytí skleněných ploch

V ojedinělých případech se u silného znečištění nebo špatně dostupných ploch používá před samotným mytím oken ve výškách vysokotlaký ohřívaný proud vody s mycími přísadami. Takto očištěná okna je však následně vhodné umýt i ručně, aby bylo dosaženo kýženého efektu.

Způsoby provedení výškového čištění oken

Pro každou zakázku mytí je vhodná jiná metoda - výběr nechte bez obav na nás. Pro představu uvádíme nejběžnější metody mytí oken ve výškách.

Mytí oken ve výškách z lana

Výškový pracovník sedící na malé lavičce se spouští za pomoci speciální brzdy na lanech dolů a provádí mytí. Použití této horolezecké metody je poměrně flexibilní, co se týče dosažení těžko přístupných míst a také rychlé. Lana pro spouštění se upevňují na střeše, pevné části budovy nebo na pomocné konstrukce k tomuto účelu sestavené. Občas se i tento způsob výškového čištění oken kombinuje s tzv. "dlouhou rukou" - teleskopická tyč pro houbu a stěrku.

Mytí oken ve výškách z vysokozdvižné plošiny

U budov s nezastavěným, přístupným a rovným okolím lze využít k výškovému mytí oken vysokozdvižnou plošinu. Ta je ovládána přímo výškovým pracovníkem, který po jejím nastavení do aktuální potřebné polohy provádí mytí. Tato metoda je však ve většině případů časově i finančně náročnější než klasické výškové práce z lana.


  

Výškové mytí oken a skleněných ploch ze zavěšených plošin - lávek

Opravdu velké a rozsáhlé výškové budovy jsou standardně vybaveny zavěšenými lávkami se zábradlím. Tyto plošiny jsou upevněny na pojízdné konstrukci umístěné na střeše. Spouštěny a vytahovány jsou vlastním elektrickým pohonem. Naši výškoví pracovníci jsou vyškoleni pro používání těchto zařízení. Nutno však podotknout, že v rámci mytí oken výškových budov v Brně jsme se setkali spíše s nefunkčními lávkami a to i na úplně nových budovách.

Mytí oken ze země, žebříku a pojízdné lešenářské věžičky

V některých jednodušších případech myjeme okna ze země, žebříku a pomocí dlouhé ruky či teleskopu. U některých skleněných výplní umístěných např. ve světlících nebo jinde v podhledech bez možnosti bezpečného zavěšení výškového pracovníka užíváme také pojízdných lešenářských věžiček, které je možné použít až do výšky 16 m.

Mycí prostředky a čistící chemie

Používáme speciálně vybrané a účinné preparáty od renomovaných výrobců. Každý povrch a každé znečištění má svá specifika, přičemž je věcí fundovaného a zkušeného pracovníka, aby zvolil tu nejvhodnější technologii a správnou chemii pro čištění a odstraňování nečistot.

Ze souvisejících prací dále nabízíme:

© 2009 - 2013 Copyright, RIVA SERVIS s.r.o. - SEO zajišťuje Comerto.
e-mail: servis@rivaservis.cz | mobil: 777 952 567, 733 585 612