777 952 567
Menu ico

RIZIKOVÉ KÁCENÍ STROMŮ Brno

Specializujeme se na rizikové kácení stromů, které provádíme nejen v Brně a okolí, ale jsme vám schopni pomoci u složitějších projektů v rámci celé ČR. Máme dlouholeté zkušenosti s rizikovým kácením stromů a za dobu existence naší firmy, jsme realizovali řadu více či méně obtížných realizací rizikového kácení stromů různými metodami.

Provádíme:

  • Rizikové kácení stromů ve městech (Brno a okolí).
  • Rizikové kácení stromů v zámeckých parcích.
  • Rizikové kácení stromů v soukromých sadech.
  • Rizikové kácení stromů v lese.
  • Rizikové kácení stromů na hřbitově.
  • Rizikové kácení stromů v botanických zahradách.

Tzv. rizikové kácení stromů se provádí tehdy, není-li ošetření stromu možné nebo by nebylo efektivní. Stejně tak k rizikovému kácení přistupuje v případech, kdy je prostě nutné strom zcela odstranit - pokácet.

Kácení stromů ze země

Je levným způsobem kácení, kde se pomocí klínů a lanových systémů nasměruje pád stromu na požadované místo. Uplatňuje se především v případech, kde máme dostatek místa pro "složení - dopad" káceného kmene a kde pád stromu neohrožuje budovy a okolí.

Rizikové kácení stromů s pomocí horolezecké techniky

Provádí se u stromů nacházejících se v blízkosti budov, uzavřených traktech, parcích, hřbitovech a podobných místech, kde padající strom nebo jeho části mohou ohrozit a poškodit okolí. Jedná se o rizikové kácení stromu ve výškách, při němž pracovník vyleze na strom a postupně odřezává menší části kmene, větví a spouští je bezpečně na laně pomocí kladek a brzd. Tyto postupy jsou vhodné především do velkých měst, kde není dostatek místa pro skácení. Máme bohaté zkušenosti z kacení stromů v Brně.

Rizikové kácení a ořez stromů z vysokozdvižné plošiny

Tento postup se uplatňuje v případech, kdy by kácení nebo ořez stromu byl pomocí lanových technik příliš časově náročný, nebo je strom staticky narušený a nelze jej upravovat bez rizika pro okolí a lezce. 

  

Ze souvisejících prací dále nabízíme:

© 2009 - 2013 Copyright, RIVA SERVIS s.r.o. - SEO zajišťuje Comerto.
e-mail: servis@rivaservis.cz | mobil: 777 952 567, 733 585 612